Puchar Polski w Carvingu

strona_ctp23 lutego 2015 r. podczas targów „Expo Sweet 2015″ w Warszawie, odbędą się prestiżowe zmagania carverów w Carvingowym Pucharze Polski. Główną ideą konkursu jest propagowanie carvingu, szerzenie sztuki rzeźbienia wśród branży cukierniczej i gastronomicznej oraz stworzenie show dla gości odwiedzających targi Expo Sweet.

Organizatorami Pucharu Polski w Carvingu są Targi Expo Sweet oraz Krzysztof Wierzba, Paweł Sztenderski i Grzegorz Gniech ze Stowarzyszenia Carving Team Poland. Patronem Pucharu Polski w Carvingu jest Stowarzyszenie Kucharzy Polskich, a partnerem strategicznym firma DWL Sp. z o.o.

Zadania konkursowe składają się z dwóch konkurencji:

W pierwszej konkurencji zawodnicy będą musieli przygotować pracę z tematem nawiązującym do targów Expo Sweet. Organizatorzy dopuszczają całkowitą dowolność stylu i użytych surowców z jednym zastrzeżeniem. W pracy ma dominować sztuka carvingu, a pozostałe elementy pracy jak m.in. dekoracje mają być wyłącznie dodatkiem i uzupełnieniem całości.

Druga konkurencja to widowiskowe show carvingowe. Zawodnicy staną do rywalizacji w sztafecie zadaniowej Black Box Carving Sprint. Zadaniem w drugiej konkurencji będzie stworzenie kompozycji bankietowej z nieznanych zawodnikom elementów. Zawodnicy będą każdorazowo losować surowiec do wycinania z tzw. czarnej skrzynki. Szczegóły w regulaminie !

Konkurs odbędzie się drugiego dnia Targów 23 lutego 2015 w Hali Centrum Targowo-Kongresowym MT POLSKA przy ul. Marsa 56 w Warszawie.

Źródło: http://www.carvingteampoland.pl/?p=271